Gazeteci/Yazar Abdurrahman Dilipak, bugün, Uşak eski valisi Funda Kocabıyık’ın Notlandırarak RT ettiği için müşteki olduğu davaya Avukatı Faruk Keleştimur vekaleti ile  Uşak 1. Asliye Ceza Mahkemesinde görülmekte olan (2021-629-E) sayılı dava ile ilgili gönderdiği 3 sayfalık ek savunmasında, sosyal media yasasındaki değişiklik sebebi ile yeni yasasa ile birlikte, RT ettiği mesajın asli sahibi hakkında açılan davada verilen para cezasına ilişkin istinaf kararının beklenmesini talep etti.

 

Kocabıyık’ın suç duyurusunda bulunduğu davada mesajın asli sahibi, Kocabıyık’ın  kocası hakkında, kocasının kendi yazısına atıfla “FETÖ’cü olduğu”  ileri sürülürken, halkı CoVID tedbirlerine uymadığı için azarlamasına karşı kendinin bu kurallara uymaması eleştiriliyordu. Dilipak’ta “biri böyle yapmış olabilir, ama her vali aynı değil” diye, eski vali Recep Yazıcıoğlu’nu örnek göstermişti.

 

Dilipak 3 bölümden oluşan yazılı savunmasında, CoVID ile ilgili iddialarının doğruluğuna dikkat çekmek için, Viranşehir savcısı Eyyüb Akbulut’un görevden alınması ile ilgili yargılamanın sonucunda beraat ettiği bilgisine de yer verdi.

 

Duruşmaya katılan olmadı. Avukatlar mazeret gönderdiler.  Mahkeme, asıl davanın istinaf kararının beklenmesine karar verdi ve duruşmayı 20 Şubat 2023 saat 10.00’a erteledi.

Pdf'i görüntüle
Okumaya devam edin
Yorumlar (0)